Pred návštevou salónu

                                                                

Pár dobrých rád                               

 

 

1. Objedajte sa s dostatočným predstihom - podľa sezóny.

 

2. Pri objednávke treba povedať, akú službu budete požadovať / kúpanie, rozčesávanie....../ a v akom stave je srsť Vášho miláčika / splstnatená, nekúpaná /.

 

3. Pokiaľ nie je objednané kúpanie, poprosím - vykúpaného, suchého a  rozčesaného  psíka. Mnohí sa domnievajú, že až sa pes ostrihá, tak si ho potom vykúpu doma - upozorňujem však, že brúsenie strihacích nožov a nožníc /ktoré sa od špinavej a mastnej srsti rýchlejšie tupia/ nie je lacná záležitosť a ani výsledok práce nebýva aj pri veľkej snahe najlepší. Výnimku tvoria psy na trimovanie - ich srsť sa upravuje nekúpaná / neotvorená /, rozhodne to však neznamená, že by mali byť špinaví.

 

4. Treba upozorniť na zdravotné problémy psíka - bradavice, jazvy, odreniny. Nezabudnite upozorniť na prípadných epileptikov a srdečné problémy.

 

5. Nestrihám psíkov s neliečenými kožnými problémami a s neplatným očkovaním ! Platí : najskôr k veterinárnemu lekárovi a po porade s ním, pokiaľ sa nejedná o prenosnú chorobu a veterinár to bude považovať za prospešné - ostrihám.

 

6.Treba upozorniť na agresívneho psíka. 

 

7. Doporučujem psíkov do salónika vodiť na vodítku. Nie všetci sú z tejto " nutnej návštevy" nadšení a môžu sa pokúsiť "odísť" domov.

 

8. Hláste pri príchode háravé fenky / lepšie je počkať až sa fenka dohára /.

 

9. Nezabudnite svojho psíka pred strihaním vyvenčiť, aby ho pri strihaní nič netlačilo - ale zase nie dlhé prechádzky, alebo dlhá cesta pešo do salóna, pretože na srsť sa znova nachytá prach a špina .